34 Film Akademi

Ücretsiz workshoplarımıza kayıt yaptırdınız mı?

TEMEL OYUNCULUK & KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK EĞİTİMİ

Eğitim süresi;
6 Ay 96 SAAT
Programın Amacı:
Profesyonel olarak kamera önü oyunculuk yapmak isteyen ya da bu alanda kendini geliştirmek isteyenlere, oyunculuk seçmelerinden (audition) başlayarak tüm süreçle ilgili rehberlik etmek, temel oyunculuk bilgilerinin yanı sıra ihtiyaç duyulan sektörel ve teknik bilgileri kazandırmaktır.

Eğitim Detayları
service1

DİKSİYON & ETKİLİ KONUŞMA EĞİTİMİ

Eğitim süresi;
12 HAFTA (3 ay) 48 SAAT
Katılımcı Profili: Kendini her konuda çok daha iyi ifade etmek isteyenler, sosyal iletişim becerileri konularında farkındalık yaratmak isteyenler, Profesyonel iş yaşantılarında çalışanlar.

Eğitim Detayları
service1

ÇOCUKLAR İÇİN KAMERA ÖNÜ OYUNCULUK EĞİTİMİ

Drama destekli kamera önü oyunculuk atölyesinde öğrencilerin, eğlenirken öğrenmeleri amaçlanmıştır. Oyunculuk disiplini ile tanışacak küçük öğrencilerimizin oyunsu süreçlerle gelişimleri desteklenmekte ve oyunculuğa ilk adımlar atılmaktadır.

Kursumuz yoğun yaratıcı drama faaliyetleri ile başlayarak tanışma ve duyu çalışmaları, uyum ve konsantrasyon, motivasyon egzersizleri, doğaçlama, ritim ve iletişim becerilerini geliştirmeye odaklanır. Sonraki haftalarda karakter analizi, metin okuma yorumlama ve metin yazımı, doğaçlamalar, fiziksel ve içsel aksiyon çalışmaları ve duygu egzersizleri ile devam edilir.

Katılımcı çocukların sadece sahne üstünde değil sahne arkasında, dekor, kostüm, makyaj gibi sahne çalışmalarının oluşturulması, reji önerilerinde bulunması gibi tiyatronun farklı bileşenlerine yönelik bir toplu yaratım sürecine geçilir. Aynı çocukların sadece kamera önü ve arkasında değil film yapımının senaryo ve prodüksiyon ile birlikte üçüncü basamağı olan post-prodüksiyon süreciyle ilgili de çalışması sağlanır. Bu süreçte oyunculuk, reji, sanat ve görüntü yönetmenliği, ses teknisyenliği üzerine de temel bilgiler edinilmiş olur.
Egitim sonunda basarılı olan öğrencilerimiz 34 Film Akademi tarafından yürütülen projelere ve anlaşmalı yapım şirketlerinin mevcut olan projelerine yönlendirilecektir.

ÇOCUKLAR İÇİN YARATICI DRAMA ATÖLYESİ

Eğitim süresi; 32 Saat (4 ay)
Eğitim günleri; Cumartesi veya Pazar
Eğitim saatleri;12:00 / 14:00
Yaratıcı Drama eğitimi (5-9) - (10-15) yaş aralığındaki çocukların kendi yaş guruplarına göre düzenlenen sınıflarda , toplanması ve onların farkındalık bilincini arttırmak için çeşitli doğaçlama çalışmalar yapılmasıyla başlar.

Eğitim Detayları
service1

YETİŞKİNLER İÇİN YARATICI DRAMA ATÖLYESİ

EĞİTİM SÜRESİ;
Haftada bir gün 3 saat
3 Ay Toplam 36 saat
Yaşatarak öğrenme sürecini temel alan, yaratıcı drama yöntemi, yaşantı grupları oluşturarak, hedefe yönelik bir eğitim süreci oluşturur. Yaşantı gruplarının hedefi, katılımcıların aktif olduğu ve kendilerini keşfetmelerini sağlayabilecek süreçler ortaya koymaktır. Bu yöntemle, hem kişisel gelişim sürecine, hem de grup gelişimi sürecine yönelik ölçülebilir değer artışı sağlanır.

Eğitim Detayları
service1

YÖNETMELİK KURSU

Eğitim Süresi: 80saat / Haftada 2 Gün 6 Saat'tir
Özellikle yurtdışındaki projeleri ile tanınan ünlü Yönetmen Senarist MOHSEN RABİEİ yönetmenliğinde gerçekleşecek olan eğitimlerimize bekliyoruz.
Yönetmenlik Kursu; hayali film çekmek olan, yönetmenlik konusunda kendini geliştirmek isteyen, film nasıl çekilir sorusuna cevap arayan ve yönetmen olmak istiyorum diyen herkes için uygundur. 80 saatlik eğitim süresince kameralardan çekim tekniklerine, ışık ve ses bilgisinden sinematografiye, kurgudan senaryo yazımına kadar bir çok başlığın teknik teorik eğitimini alıp , uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.

Eğitim Detayları
service1

KONSERVATUVARA HAZIRLIK (TİYATRO,OYUNCULUK,SAHNE SANATLARI BÖLÜMLERİ) SINIFI

Eğitim Süresi: 80saat / Haftada 2 Gün 6 Saat'tir

Konservatuvar sınavlarına hazırlanan oyuncu adayları için özel olarak hazırlanmış bir programdır. Konservatuvar ve Güzel Sanatlar Fakülteleri’ nin ,Tiyatro,oyunculuk,sahne sanatları bölümüne girecek adayların profesyonel eğitim kadromuzla teorik ve pratik olarak hazırlanmalarını, ilk adımı doğru ve etkili bir şekilde atmalarını sağlıyoruz.

Eğitimin ilk 2 ayı temel tekniklerin kazanımı üzerinden ilerlenecek olup, ikinci aydan itibaren sınavlara hazırlık çalışmaları gerçekleştirilecektir. Deneyimli akademisyen kadromuz süreç boyunca sınavlara hazırlanan öğrencilere hedefledikleri üniversite/konservatuarın dinamiklerini dikkate alarak rehberlik edeceklerdir.
Eğitim süresi toplam 72 saat olup;
Hafta içi sınıfı haftada 2 gün toplam 6 saat eğitim /3 ay
Hafta sonu sınııfı haftada 1 gün toplam 4 saat eğitim alacaktır./ 4 ay
EĞİTİM İÇERİĞİ
OYUNCU DİKSİYONU
DİYAFRAM
ŞAN
RİTİM
VÜCUT KAREOGRAFİ ESNEME
DİKKAT KONSANTRASYON
DUYGU KONTROLÜ
DUYGU GEÇİŞLERİ
NEFES VE NEFES KONTROLÜ
HEYECAN KONTRROLÜ
TİRATLARLA UYGULAMALI SAHNE EĞİTİMİ
ŞİİR
BİLİNÇALTI ÇALIŞMALARI

Eğitim Detayları